Kolejna chlubna okazja do szampańskich toastów!

W naszym Centrum już na dobre zadomowił się zaszczytny zwyczaj  honorowania Polaków, którzy  odnoszą imponujące osiągnięcia w różnych dziedzinach i  dodają tym blasku Polsce i Polonii.
Tak też było 24 kwietnia w piątek wieczorem, gdy duże grono Polaków, Amerykanów i nie tylko (byli także przedstawiciele zaprzyjaźnionej społeczności węgierskiej) zgromadziło się, aby świętować  sukces pani profesor Marii Siemionow. Bohaterki tego wieczoru zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać, bo informacje o Jej dokonaniach w dziedzinie neurochirurgii w Cleveland Clinic były umieszczane na łamach Forum oraz w amerykańskich i europejskich czasopismach. Przypomnę tylko, że chodzi tu o pierwszą w USA operację przeszczepu twarzy.
17 marca w ambasadzie polskiej w Waszyngtonie pani prof. Maria Siemionow została uroczyście odznaczona przez ambasadora Roberta Kupieckiego Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej.
Pani profesor podczas eleganckiego przyjęcia w Centrum była obsypana prawdziwym gradem serdecznych słów, gratulacji, braw i kwiatów. Sama niezwykle skromna, uśmiechnięta i jakby lekko zażenowana tym, że cała uwaga jest skupiona na Niej, nie skąpiła podziękowań i przypomniała wszystkim,  iż od dawna sercem jest związana z Centrum, że czuje ogromną wdzięczność za stworzenie siedziby, gdzie Polacy mogą się spotykać, dyskutować, dzielić się pomysłami, sukcesami i w ogóle – emigracyjnym życiem. Nie wątpiła, że honorowe miejsce, które tego wieczoru  zajmowała, nigdy nie będzie puste, bo  w kolejce na pewno już są następcy .
Takie spotkania to, oczywiście, świetna okazja do rozbudzenia narodowej dumy i do podkreślenia polonijnej jedności. W Centrum zawsze można znaleźć  inspirującą strawę dla ducha i ciała, a sukcesy Polaków są tu szczególnie oczekiwane i witane szampańskimi toastami.
Zgodnie z tym, jeszcze raz w imieniu całej Polonii gratulujemy Pani prof. Marii Siemionow i życzymy dalszych sukcesów i dużo szczęścia!

M. Oleksy

Forum, 5/2009