Koncert Klezmafour w Centrum

W piątek, 11-tego marca o 7-mej wieczorem w Centrum odbędzie się koncert polskiej grupy Klezmafour. Serdecznie zapraszamy!

Tutaj można usłyszeć jak grają: Klezmafour

Zespół KLEZMAFOUR powstał w 1999 roku w Lublinie. Od tamtego czasu stale koncertuje. Ma na swoim koncie występy w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Szwajcaria). Niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwintetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa.

W ich repertuarze znajdują się:

  • Utwory stylizowane muzyką mniejszości żydowskiej i fascynującą kulturą Bałkanów.
  • Kompozycje własne członków zespołu.

Rzeczą do której od samego początku istnienia zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. “Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi – to nasz cel, do którego dążymy od początku”. Członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie “idealnego zgrania” w sposób profesjonalny i przemyślany.

Z wiadomości